Menu

Gry Offline

Na tym blogu dowiecie się o nowościach oraz ciekawostkach ze świata wirtualnego

Cyberpunk 2077

spooktober10

Osadzona w otwartym świecie w klimacie science fiction gra RPG oparta na papierowym systemie fabularnym Cyberpunk. Produkcja została opracowana przez studio CD Projekt RED, które wsławiło się kultową serią o Wiedźminie.

 

                                 data premiery gry: 2020 PC PS4 XONE

 

Cyberpunk 2077 jest grą RPG akcji z otwartym światem, wzbogaconą o elementy FPS-ów. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio CD Projekt RED, które zdobyło międzynarodową sławę dzięki bestsellerowemu cyklowi Wiedźmin. Tytuł oparto na licencji Cyberpunka 2020 – gry fabularnej stworzonej w 1990 roku przez Mike’a Pondsmitha.

 

 

Fabuła

Gra zabiera nas do Night City, czyli amerykańskiej metropolii położonej na północy kalifornijskiego wybrzeża, która może się „pochwalić” najwyższym wskaźnikiem przestępczości w całych Stanach Zjednoczonych. Choć bogaci obywatele zamieszkujący centrum tego wielokulturowego tygla cieszą się życiem w luksusie, stanowią oni jedynie ułamek społeczeństwa; reszta jest skazana na nędzę lub paranie się nielegalnymi zajęciami.

2018-cyberpunk-2077-4k-n6

 

Mechanika

W trakcie rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł oddaje do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat, po którym poruszamy się tak na piechotę, jak i za kierownicą samochodu lub motocykla (w trakcie sterowania pojazdem możemy przełączyć się na kamerę TPP). Na Night City składa się sześć dzielnic: City Center (gdzie mieszczą się siedziby megakorporacji), Westbrook (zamieszkiwana przez bogaczy), Pacifica (opanowana przez gangi), Heywood (goszcząca Latynosów), Watson (gdzie swój nowy dom znaleźli imigranci) oraz Santo Domingo (zaopatrujące metropolię w energię). Swoiste „miasta w miastach” stanowią natomiast olbrzymie, samowystarczalne „megabudynki”.

 

 Specyfikacja

Cyberpunk 2077 działa w oparciu o silnik graficzny RED Engine, który w porównaniu z wersją napędzającą grę Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się licznych ulepszeń. Zastosowana technologia pozwoliła autorom na wykreowanie szczegółowego świata z cyklem dobowym i wysokim natężeniem ruchu na ulicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [mobiusdesk] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Tu już dla samego niepowtarzalnego klimatu warto zagrać w tę rozgrywkę. Mało jest takich propozycji na rynku. Na pewno wypróbuje!

© Gry Offline
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci